Staff
Faculty Member Department Faculty Member Department
A     K  
Alvarez, Stefanie Special Education Krisko, Madeline  English
Astroza, Tatiana Spanish Konschak, Lori Home Economics
B     Krediet, Louise Special Education 
Barron, Rina Special Education Lewis, Jennifer Special Education
Bautista, Irene Math   M  
Bussard, John Social Science/PE Maestas, Abel Science/Math
Byers, Patricia Math McDonald, Kathy Special Education
C   Middleton, Ben English
Cerney, Randy Criminal Justice Miller, Elaine Spanish
Chambers, Lee Business/German Moore, Amanda Social Studies
Clark, Tracey Science Moore, Judy English
Cooper, Linda Leadership Moring, Brandon PE
D     Moring, Sheri Dance
Daniels, Anna English O
Dias, Stephen English Ostwald, Preet Science
Diaz, Rocio Math P
Driskell, Glenn Math Page, Danica Math
Durossette, Angela Special Education   Pallas, Kristin Band/Music
Durossette, Bret PE/Drivers Ed Pannell,Tracey               English
E Patterson, Mike Welding/Agriculture
Eden, Aaron Science Perez, Daniel  English
Erickson, Brandi Science R
F     Rodriguez, Rebekah Social Science 
Frazier, Laurie Psychology Rouse, Toni English
Frey, Walt Math Runnels, Mardel             Ag
G S
Galbraith, Biff Science Sanchez, Kathy English
Garcia, Christopher History           

  Sanders, Rebecca English
Garcia, Sue PE Swanke, Kristin Computer Graphics
Gerads, Anthony Science T
Grainger, Traci Special Education Tomao,Steve                Visual Art
Gonzalez,Jorge Spanish    Truesdell, Ruth Visual Art/3-DArt 
H     V  
Hamasaki, Susan Special Education Van Meter, Chris Manufacturing/Science
Haro, Octavio   Science   Vanni,Susan  Math
Haygood, Kathy  Special Education   Vega, Vincent  Spanish 


W

Hernandez, Susanna English Williams, Robin
Social Science
J      Wray, Pam  Social Science
Johnson, Brett PE

Staff Member Title Staff Member Title
Linda Stubbs Principal Stella Villegas Clerk - Front Desk
Lonnie Cornell Associate Principal Kimli Goblirsch  Accountant
Rosemarie Kloepfer,  Assistant Principal    
Shawna Nunes Athletic Director Leandra Barrera Discipline
Linda Cooper Activities Director Joy Slaybaugh Attendance Clerk
Rita Srouji 12th/ Lead Learning Director Irene Delagrande Attendance Clerk
Arti Narayan 11th/Learning Director Nicole Foster Registrar
Casey Giovannoni 10th/Learning Director Maribel Alvarez-Salazar EL Testing
 Antony Little 9th/Learning Director Jenna DeAraujo Nurse
Leslie Tate Office Manager Cassie Castillo Counselor Tech
Joe Luke  Administrative Assistant Maria Betances Counselor Tech
Louise Amaral Athletic/ASB Clerk
Melissa Eve Library Clerk

Lucy Ortega Library Clerk